POLECAMY 

FOTOGRAF ŚLUBNY

KATEGORIE

KOLEKCJA

GALERIA

VIDEO

O MNIE

KONTAKT

Bądź zawsze na bieżąco z nowymi wpisami, akcjami i promocjami.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Twój e-mail:
Zapisz się
Zapisz się
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
21/12/2022

33-100 Tarnów 

ul. Bernardyńska 6 

tel. 14 6288277

Suknie ślubne Tarnów

O MNIE

Ślubne zabobony

Najpopularniejsze przesądy ślubne i weselne

 


Najpopularniejsze przesądy ślubne i weselne

(czytaj całość na https://www.planowaniewesela.pl/warto_wiedziec/przesady-slubne.html)


Kto nie może być swiadkiem na ślubie zabobony?
 
 
Przesądy ślubne – świadkowieNatomiast według przesądów  nie powinniśmy na naszych  świadków wybierać osób, które są parą. To mogłoby przynieść pecha ich związkowi, gdyż przesąd mówi o tym, że para zakochanych tylko raz  może stawać na ślubnym kobiercu – tylko w dniu własnego ślubu.
 

Przesądy ślubne – welon

Kilka przesądów ślubnych dotyczy welonu. Choć to piękna ozdoba, może jednak przysporzyć problemów. Niedobrze jest, gdy Panna Młoda potknie się o welon, więc jeśli jest zbyt długi i niesforny, obowiązek jego upilnowania spada na druhnę. To ona także powinna go poprawiać w trakcie ślubu, gdyż jeden z przesądów mówi, że Panna Młoda pod żadnym pozorem nie może oglądać się za siebie. (czytaj całość na https://www.planowaniewesela.pl/warto_wiedziec/przesady-slubne.html)

 

Przesąd ślubny – perły

Perły to piękny dodatek do każdego stroju. Wydawać się może, że także do ślubnej sukni. Jednak perły mimo całego swojego uroku są symbolem nieszczęścia. Przesądy wyraźnie mówią, że Panna Młoda pod żadnym pozorem nie może do sukni ślubnej założyć naszyjnika z prawdziwych pereł.

 

Przesądy ślubne – kwiaty w bukiecie

Jak powinien wyglądać bukiet Panny Młodej? O tym też mówią ślubne przesądy. Bukietu nie mogą tworzyć kolczaste róże. Jeśli Pannie Młodej zależy na tym rodzaju kwiatów trzeba zadbać, aby kolce w bukiecie były dokładnie i krótko przycięte. Wybierając bukiet ślubny należy pamiętać o mowie kwiatów. Należy unikać bratków i krokusów – są symbolem „niewiary w prawdziwość uczuć”. W bukiecie może się natomiast znaleźć hiacynt – oznaczający przywiązanie nowożeńców do siebie, czy konwalie, jako kwiat symbolizujący piękno i urodę Panny Młodej. (czytaj całość na https://www.planowaniewesela.pl/warto_wiedziec/przesady-slubne.html)

 

Przesądy ślubne – czyli co Pan Młody wiedzieć powinien

Kobieta, która chce dominować nad przyszłym mężem powinna w trakcie ceremonii, choć na chwilę zakryć skrawkiem sukni ślubnej czubek jego buta. Zgodnie z przesądami musi też unikać wsunięcia przez Pana Młodego obrączki do końca jej palca. Natomiast założenie obrączki na środkowy palec wróży zdradę. Przyszły mąż, jeśli chce zapewnić dobrobyt nowej rodzinie musi mieć w kieszeniach garnituru pieniądze. Pan Młody może też włożyć monetę do buta swojej wybranki. Innym przesądem wywodzącym się jeszcze z czasów starożytnych jest ten, który mówi o konieczności przeniesienia żony przez próg. W Rzymie, potknięcie się o niego młodej mężatki stanowiło wyjątkowo zły omen.

 

Udostępnij:

Najnowsze posty

21 grudnia 2022

VIDEO

GŁÓWNA

GALERIA

KOLEKCJA

KONTAKT

O MNIE

Ta strona została stworzona przez Sosnowski Fotografia & Web